Beslenme ve Diyet

Beslenme Ve Diyet

Beslenme ve Diyet polikliniğimizde, sağlıklı beslenme bilinci oluşturmayı, yapılan planlamalar sayesinde kişilerin yaşam kalitesini arttırmayı ve hastalık tedavilerine destek olmayı hedefliyoruz. Kişiye özgü diyet ve beslenme programları hazırlayan Beslenme ve Diyet polikliniğimizde, ayakta ve yatarak hizmet alan tüm hastaların durumunu detaylı bir şekilde incelemekte ve kişilerin iyileşme sürecini hızlandıracak besinler ile beslenme programını desteklemektedir. 

Beslenme ve Diyet polikliniğimizde, kişiye özel dengeli ve yeterli beslenme programı hazırlamasının yanı sıra vücut bileşenleri ölçümü tekniğini kullanarak kişilerin ideal kilosuna kavuşması sağlayacak beslenme ve diyet programları da hazırlamaktadır. Uzmanlarımız vücut bileşenleri ölçümü tekniğini kullanarak kişilerin metabolizma yaşını, vücut kas, yağ ve su oranlarını, bazal metabolizma hızını ve organ çevresinin yağlanma durumunu kontrol etmektedir. Tüm kontrol ve vücut analizlerini dikkatli bir şekilde tamamlayan uzmanlarımız, kişilerin sağlık durumunu da göz önüne almakta, beslenme ve diyet programlarını bu doğrultuda oluşturmaktadır.

Beslenme ve Diyet bölümümüzde yeme bozuklukları, kanser, sporcu beslenmesi, kemik erimesi, şeker hastalığı, gastro-intestinal sistem hastalıkları, hipertansiyon, kalp – damar hastalıkları, böbrek hastalıkları,  parenteral beslenme, Polikistik over sendromu, obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları, yaşlılık – menepoz dönemi, gebelik dönemi, emzirme dönemi, çocukluk dönemi, ergenlik dönemi ve enteral beslenme gibi konularda kişisel eğitim verilmekte ve beslenme takibi düzenli olarak yapılmaktadır.

Hemen Ara