Fitoterapi

Fitoterapi

Fitoterapi alternatif tıp yöntemi olarak uygulanmaktadır. Bitkisel ilaç tedavisi anlamına gelen fitoterapi, geçmişten bu yana hastalara bitkisel ilaçlar ile tedavi olanağı sağlamakla beraber günümüzde modern tıp alanında da kullanılmaya başlanmıştır. Uzman hekimler tarafından uygulanması gereken bu tedavi yöntemi için bu konuda uzmanlığı bulunmayan kişiler tarafından uygulanması durumunda çok ciddi durumlar ortaya çıkmaktadır.

Fitoterapi yalnızca bitkisel ilaçlar ile uygulanan bir tedavi yöntemi olmakla beraber her kişiye bütüncül bir yaklaşım ile hastanın durumuna göre çeşitli formlarda verilmektedir. Fitoterapi tedavisinde bitkisel ilaçlar; Ot, çay, kapsül, tablet, tentür, krem ve losyon şeklinde reçete edilerek hastalara verilmektedir. Fitoterapi tedavi süresi, kişiye ve hastalığa bağlı olarak değişiklik göstermekte olup hastanın fitoterapiye uygun olması da çok önemlidir. Grip, soğuk algınlığı gibi akut durumlar da hekimin reçete ettiği bitkisel ilaç, ilaçlar ile kısa bir süre de tedavi sağlanmaktadır. Kronik hastalıklarda da fitoterapi tedavi yöntemi ile oldukça etkili sonuçlar elde edilmekte olup gün geçtikçe tercih edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Kronik hastalığı olanlar, tedavi yöntemi olarak fitoterapi tedavi yöntemini tercih etmek isteyenler kurumumuzda uzman hekim kontrolünde bütüncül yaklaşım ile tedavi olabilirler. İnternet satışı olan ve uzman hekim tarafından onanmadan kullanılan, fitoterapi tedavi üzere satılan bitkisel ilaçlar sağlığınız için oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Fitoterapi tedavisi çocuklar ve bebekler için de uzman hekim kontrolünde kullanılması uygundur. Hastalıkların tedavisinin yanı sıra bağışıklık güçlendirmek içinde fitoterapi oldukça etkili ve uzun vadeli bir tedavi yöntemidir.

Hemen Ara