Kozmetik Dermotoloji (Kozmetoloji)

Kozmetik Dermotoloji (Kozmetoloji)

Kozmetoloji

Cildinizle ilgili yaşadığınız ve görsel açıdan sizi rahatsız eden sorunların en hızlı ve en uygun şekilde çözümlenmesi için en uygun kozmetik uygulamaları keşfetmemiz ve bu kozmetik uygulamaların sonuçlarının etkili olabilmesi için de uzman dermatologlarımız tarafından  hizmet almanız oldukça önemlidir. Kozmetoloji uygulamaları hem bedeninizi hem de sağlığınızın tamamını etkilemektedir. Bu yüzden konusunda uzman hekimlerimiz sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

Kozmetoloji birimimiz, saç, deri ve tırnak sağlığıyla ilgili karşılaşılan sorunların tedavisi ve tamamen korunması için cilt sağlığı ve bakımına yönelik olarak yapılan tüm uygulamaları kapsamaktadır. Çalışmalarımızın tamamı  Dermatoloji bilimiyle beraber gelişmektedir. Çalışma birimimiz, ciltteki kırışıklarının giderilmesi, ciltteki sarkmaların önüne geçilerek cildin daha genç ,canlı ve sağlıklı görünüme kavuşması, yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan sorunlarda cildin hızlıca yenilenmesinin sağlanması, ciltte görünen leke ve derin izlerin tamamen yok edilmesi gibi cildi ilgilendiren çeşitli türdeki konularda kozmetik dermatoloji alanındaki modern uygulamalarla çözümleri en etkili şekilde sunmaktadır.

Kozmetoloji Faaliyetleri

Kozmetoloji birimimiz, en güncel teknolojiyi kullanarak , yaşlanma karşıtı yöntemler, leke tedavileri, aşırı terleme tedavileri, cilt-deri bakımı, çeşitli türde mezoterapi yöntemlerini uygulayarak birçok faaliyette bulunmaktadır. Yaşlanma karşıtı yöntemler; botoks, kimyasal peeling yöntemi, tamp yöntemi ,dolgu ve rejüvenasyon faaliyetlerini içermektedir. Ayrıca deri bakımında ve cilt gençleştirmede özellikle fraksiyonel lazer, somon DNS gençlik aşısı, scarlet gibi yöntemlerin de uygulandığı Kozmetoloji birimimizde deri sağlığının korunması için hastalarımıza gerekli eğitimler uzman hekimlerimiz tarafından verilerek hastalara yol gösterici rehberlik faaliyetlerinde bulunmaktadır. Hastanın bilinçlendirilmesi ve bu konuda kendisine eğitim verilmesi cilt sağlığının korumasında ve ilerde ortaya çıkabilecek sorunların erken çözümünde önemli olmaktadır. Bazı durumlarda birden fazla yöntem birlikte uygulanır. Birden fazla uygulanan yöntemin doğru seçimi önemlidir. Seçim için bir çok faktör dikkate alınır.

Kozmetoloji Uygulamaları

Kozmetoloji uygulamaları ile cilt esnekliğini geri getirme, cilt gençleştirme, kırışıklıkları yok edici ve kırışıklık oluşumunu engelleyici tedaviler, saç dökülmesine kalıcı çözüm imkanı tanıyan yöntemler, saç dökülmesini durduran tedaviler gibi bir çok sorunlu deri ve cilt hastalıklarına çözüm bulunmaktadır.  Kozmetoloji uygulamaları ile kalıcı ve etkili çözümler sunmaktayız.

Saç, tırnak ve ter bezleri gibi deri ile deri bileşenlerinin ve gerekli eklerinin fonksiyonu ve yapı bütünü ile, bu yapının bozulmasından kaynaklanan deri  hastalıklarıyla ilgili bilim dalı olarak Dermatoloji birimimizde hizmetlerimiz verilmektedir. Verilen hizmetlerimiz içerisinde mantar hastalıkları, viral hastalıklar yada bakteri içeren deri  hastalıkları gibi paraziter hastalıklar ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları da içinde barındıran bulaşıcı hastalıkları tedavi hizmeti vermektedir. Öncelikle bulaşıcı hastalığın tanısı konulur. Tanı konulduktan sonra hastanın da yapısına ve özelliklerine uygun bir tedavi yöntemi seçilir.

Kozmetik-Dermatoloji-Kozmetoloji birimimizin bir diğer tanı ve tedavi konusu saç ve saçlı deri hastalıkları olup bu hastalıkları tanısı ve tedavi yöntemleri hastanın saç ve deri niteliklerine ve greft köklerinin miktarına göre belirlenmektedir. Saç dökülmesi varsa öncelikle bu dökülmenin gerçek nedeninin araştırılması uygulanacak tedavi yönteminin seçiminde önemlidir. Yada bazen hastalarda aşırı kıl artışı yaşanabilmektedir. Bunun da tedavisi için öncelikle hormonal bazı testler yapılmalıdır.

Hemen Ara