Kulak Burun Boğaz (KBB)

Kulak Burun Boğaz (KBB)

Kulak Burun Boğaz Servisinde Çocukluk Dönemi KBB Hastalıkları Tedavisi

Hastanemiz Kulak Burun Boğaz (KBB) servisinde çocukluk döneminde yaşanan kulak burun boğaz ile ilgili sağlık sorunlarının tetkik, teşhis ve tedavilerinde alanında uzman ve deneyimli doktorlarımız ve son teknoloji cihazlarımızla titiz ve güvenilir yöntemler uygulanmaktadır.

Nefes almada güçlük çeken, horlama problemi olan, sık sık enfeksiyona maruz kalan, işitme kaybı ve işitme bozukluğu yaşayan, alerji gibi çocukluk çağı Kulak Burun Boğaz (KBB) hastalıkları geçiren hastaların tanı ve tedavilerinde hastalarımıza hizmet sunmaktayız.

Kulak Burun Boğaz (KBB) Servisinde Uyku Apnesi ve Tedavisi

Yaşam kalitesini düşüren, nefes almada problem yaşayan, sağlıklı ve rahat uyku uyuyamayan hastalarımızın yaşadığı uyku apnesi denilen sağlık sorunu için hastanemizde başarılı hizmet sunmaktayız.

Horlama ve uykuda nefesin kesilmesi (uyku apnesi) hastalıklarının tedavisinde öncelikle hastalarımıza uyku laboratuvarında uyku testleri yapılmaktadır. Burada ulaşılan bilgiler ve muayene sonucunda en son teknoloji olan Radyo frekans cerrahisi ile başarılı bir tedavi uygulanarak hasta sağlığına kavuşmaktadır.

Kulak Burun Boğaz (KBB) Servisinde Burun ve Sinüs Hastalıkları Tedavisi

Hastanemize Kulak Burun Boğaz (KBB) hastalıkları arasında en çok başvurulan rahatsızlıklardan biri burun ve sinüs hastalıkları tedavisidir.

  • Burun ve sinüs hastalıkları
  • Burun kemiği eğriliği
  • Sinüzit
  • Alerjik nezle
  • Burun kanaması
  • Nazal Polip
  • Burun Tıkanıklığı
  • Burun ve Sinüs Tümörleri

Şeklinde sıralanabilir. Hastanemizde tüm bu rahatsızlıkları uzman hekimlerimiz ve hemşirelerimizle, teknolojik cihazlar ve hijyenik ortamımızla tedavi etmekteyiz.

Kulak Burun Boğaz (KBB) Servisimizde Burun Estetiği Hizmeti

Burun estetiği görsel açıdan ya da sağlık açısından sık başvurulan bir operasyondur. Genel olarak burun şeklinin beğenilmemesi ya da sonradan gelişen nedenlerden dolayı oluşan şekil bozukluğu, burnun kemerli olması, burun ucunun düşük olması, uzun olması, geniş burun deliklerinin varlığı ya da asimetri gibi şikayetler nedeniyle burun estetiği operasyonu uygulanmaktadır.

Hastanemizin Kulak Burun Boğaz (KBB) servisimizde burun estetiği konusunda açık teknik veya kapalı teknik cerrahi işlemi uygulanmaktadır. Açık rinoplasti denilen yöntem burun deliklerinin arasındaki kısmın alt bölümünde küçük bir kesi açılarak cerraha daha geniş görüş açısı sağlanmasıyla gerçekleştirilmektedir. Deformitesi ileri düzeyde olan veya Sekonder cerrahi adı verilen geçirilmiş estetik operasyonu geçmişi olan hastalarda açık rinoplasti tekniği uygun görülmektedir. Bu teknikte cerrah daha rahat çalışmakta bununla birlikte burun ucunda ödem ve morluklar kapalı rinoplasti yöntemine göre daha uzun sürede iyileşmektedir.

Hemen Ara