Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji

Artroskopi ve Spor Yaralanmaları (Diz-omuz, ayak bileği)
Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi
Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının ameliyatsız ve ameliyatlı çözümleri ve tedavisi. Ayak deformiteleri (halluks valgus , halluks rigitius. epin kalkanei (topuk dikeni)) ile ilgilenmektedir.
Artroz-(kireçlenmeler )
Yaş grubu ileri hastalarda kalça ve dizlerde gelişen artroz (kireçlenme) teşhisi ile diz içi enjeksiyonlar ve diz protez ameliyatları ve bunların tekrar revizyon ameliyatlar. Kalça ekleminde bozulma sonucu koksartroz tedavisi, kalça-diz protezleri, protez enfeksiyonu ve protez gevşemelerinde revizyon ameliyatları.
Travma sonucu kırıklar
Düşme trafik kazası, spor yaralanması sonucu her yaş grubunu ilgilendiren ekstremite kırıkların tedavisi travma tecrübesi ile tedavisi, erken hareket prensibi ve rehabilitasyonu. Kol ve bacak kemiklerinin travma veya doğuştan olan problemlerinin uzatma ameliyatları başta olmak üzere; kemik deformiteleri, kırık kaynamaması, kemik enfeksiyonları ve external fiksatör uygulamaları.
Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi
Çocuk hastaların doğumsal kalça çıkığı, PEV (çarpık ayak), serebral paralizi, , doğumsal deformiteler, düztabanlık, tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının ve yumuşak doku yaralanmalarının takip ve tedavisi ile ilgilenmektedir.
Ortopedik Onkoloji
Tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere; ekstremitelerin iyi huylu tümörlerinin medikal ve cerrahi tedavisi ve onkoloji kliniği ile takibi.
Omuz ve Dirsek Cerrahisi
Omuz ve dirseğin artrozları, kırıkları, rotator kılıf hastalıkları, yırtıkları, tekrarlayan çıkıklar, omuzda sıkışma sendromu, aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisi, 
Yaşlı hasta Kırıkları
Yaşlı hasta grubunun özellikle düşme ve travmalar sonrası tedavi gerektiren kırıkları tecrübeli ekibimiz tarafından gerek içerden tespit, gerek endoprotezlerle tedavisi ve rehabilitasyonla bu grup hastaların normal aktiviteleri dönmeleri için tecrübeli ekibimiz ile tedaviler yapılacaktır.
El ve Üst Ekstremite Cerrahisi
Üst ekstremiteyi ilgilendiren akut yumuşak doku travmalarının ( tendon kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıpları), tetik parmak, karpal tünel sendromu dequervain tendiniti,dupuytren kontraktürü el, elbileği, önkol, dirsek ve kolda meydana gelen kırıkların tanı ve tedavisi yer alır.
Hemen Ara