Transporter Hizmetleri

Kritik zamanlı ağır yoğun bakım hasta nakillerinde çoğu zaman bir dakikanın önemi büyüktür. Bu gibi durumlarda helikopterin sağladığı esneklik önemli olabilir. Hasta kesintisiz yoğun bakım gözetimi altında en kısa sürede tedavinin yapılacağı hastaneye transfer edilebilmektedir. Bizim kullandığımız helikopterler tıbbi donanım bakımından ambulans aracı ile eşdeğerdir. Hastamız havada olsa bile hayat kurtaran yoğun bakım tedbirlerini gerçekleştirmek için gerekli tüm tıbbi donanıma sahibiz.

Standart yoğun bakım donanımına ihtiyaç duyulduğunda, hastanın semptomlarına ve durumuna uygun özel donanım eklenebilir. Uzun yıllara dayanan mesleki deneyime sahip nitelikli bir sağlık ekibi helikopter ile nakledilen hastaya eşlik eder ve hastanın güvenli bir şekilde transfer edilmesini sağlar.

Ambulans helikopter ile hasta transfer hizmeti

Yoğun bakıma gerek duyulmasa bile sadece doktor eşliğinde transfer edilmesi gereken hastalarımıza da nitelikli bir sağlık ekibi eşliğinde modern donanımlı ambulans helikopteri ile transfer hizmeti sunuyoruz. Her yerde güzergahlar için ambulans helikopter ile hava yoluyla zaman tasarruflu ve hasta dostu bir transfer hizmeti sunuyoruz.

Ambulans helikopter donanımı

Her ambulans helikopteri standart yoğun bakım donanımına sahiptir. Örneğin:

  • Kalp atışını, kan basıncını, oksijen doyumunu ve vücut ısısını takip eden yoğun bakım monitörü
  • Çocuk ve yeni doğan bakımı için özel ekipman içeren ilk yardım sırt çantası
  • Taşınabilir yoğun bakım solunum cihazı, oksijen
  • Enfeksiyon koruma malzemeleri
  • Defibrilatör, harici kalp destek pilleri, şırınga pompası ve basınç infüzyon manşonları

Yetkili uçuş doktorları her hasta transferi öncesinde hastanın durumuna uygun olarak hazırlık yapar ve gerektiğinde ek tıbbi donanım tedarik ederler.

Hemen Ara